Rozmiar tekstu: A A A

Organizujemy ceremonie pogrzebowe
na cmentarzach komunalnych i parafialnych
Miasta Poznania i okolic.

Zmarł Twój najbliższy, znajomy ...
Nie wiesz co zrobić? Jesteśmy po to, by Ci pomóc.


Jesteś tutaj: Strona główna / O firmie

O firmie

O Universum Spółdzielni Pracy

 

"Universum" Spółdzielnia Pracy, z siedzibą w Poznaniu, rozpoczęła swoją działalność usługową w 1960 roku. Jedyna w Wielkopolsce może poszczycić się  tradycją, sięgającą blisko 60 lat.

biuro_o_firmie
Od 1975 roku, przez 42 lata zarządzała cmentarzami komunalnymi w Poznaniu - nr 1 Miłostowo i nr 2  Junikowo.


W 1993 roku, "Universum" Spółdzielnia Pracy, jako pierwsza w Polsce, uruchomiła w Zabytkowym Forcie, na Cmentarzu Miłostowo, Zakład Kremacji.


Jako pierwsza w Wielkopolsce rozpoczęła świadczenie usługi balsamacji oraz czasowej konserwacji ciał.


Universum, największy zakład branży pogrzebowo-cmentarnej w Wielkopolsce i jeden z największych w Polsce, świadczy usługi pogrzebowo-cmentarne kompleksowo.


W rys Universum wpisuje się szeroka oferta trumien i urn, przyjmowanie zleceń indywidualnych na nagrobki oraz prace kamieniarskie, na całoroczną bądź okazjonalną opiekę nad grobami - możliwość zapalenia znicza bądź ułożenia wiązanki kwiatów.

 

Nowoczesna baza logistyczna pozwala zaoferować usługi przewozowe na terenie całej Europy przy równoczesnym wsparciu w załatwianiu wszystkich dokumentów, wymaganych przez urząd celny.

Wartym wspomnienia jest również fakt, iż Universum wielokrotnie wygrywało przetargi i zwierało umowy z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu dotyczące realizacji przewozów wypadkowych. Równocześnie wielokrotnie wygrywaliśmy przetarg na obsługę pochówków zlecanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu. Są to bardzo mocne referencje dla marki, którą przez lata wypracowaliśmy na rynku funeralnym w Poznaniu.

Misję oraz wizję naszej firmy zawarliśmy w ramach standardu ISO 9001:2009, w Polityce Jakości:


 

„Universum” Spółdzielnia Pracy działa w sektorze usług pogrzebowych, świadcząc kompleksowe usługi związane z pochówkiem zmarłych.
Nasza oferta obejmuje przede wszystkim organizację ceremonii pogrzebowych, kremacji, usługi związane z transportem zmarłych, sprzedaż akcesoriów pogrzebowych, montaż nagrobków oraz dostarczenie kwiatów przy organizacji pogrzebu.

Naszym klientom służymy doświadczeniem i wiedzą. Oferowane usługi pragniemy dostarczać po przystępnych cenach z dochowaniem najwyższej dbałości o szczegóły.


Nasze główne cele to:

- utrzymywanie pozycji lidera rynku usług pogrzebowych poprzez świadczenie najwyższej jakości oferowanych usług,

- utrzymanie wizerunku godnego zaufania partnera poprzez dostarczanie otoczeniu rzetelnej informacji na nasz temat,

- ciągłe podnoszenie kwalifikacji pracowników w dążeniu do zadowolenia klienta.


W naszej działalności szczególny nacisk stawiamy na sumienność oraz dokładność świadczonych usług. Dążymy do ciągłego podnoszenia poziomu obsługi klienta. Najważniejsze dla nas jest zapewnienie zmarłym godnego pochówku oraz zadowolenie klientów z wykonanych przez nas usług przy jednoczesnej dbałości o stan środowiska naturalnego.


Założone cele pragniemy realizować poprzez wdrożenie oraz ciągłe doskonalenie systemu zarządzania zgodnego z wymogami stawianymi przez normy ISO 9001:2008, a kierownictwo „Universum” Spółdzielni Pracy zobowiązuje się do spełniania wymagań systemu zarządzania, ciągłego doskonalenia jego skuteczności oraz zapewnienia niezbędnych zasobów do jego utrzymywania.

                                                                                                                      

Prezes Zarządu
Piotr Szlingiert

 


  • Adresy placówek Universum
  • Ul. Woźna 15a, 61-777 Poznań, Tel. (+48) 61 853-19-43, fax (+48) 61 852-93-20
  • Ul. Grunwaldzka 305, 60-179 Poznań, Tel. (+48) 61 867-65-71, fax (+48) 61 867-60-01
  • Ul. Gnieźnieńska 36, 61-021 Poznań, Tel. (+48) 61 872-40-14, fax (+48) 61 872-40-14
  • Nr konta bankowego: 51 1090 1359 0000 0000 3501 8293      SWIFT: WBKPPLPPXXX